Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për…
Nga Kastriot Islami Menaxhimi i kësaj pandemie është ndoshta një nga më të vështirat e të gjithë kohërave. Mendohet se…
Ndërron jetë mjeshtri i madh i humorit Gëzim Kruja. Ai prej kohësh ishte në gjendje jo të mirë shëndetësore. Dalja…
NGA PhD Ilir PECNIKAJ Kam vendos që të mos hesht dhe pse i mbydhur brenda 4 mureve të shtëpis. Është…
Vazhdon të rritet ndjeshëm numri i rasteve me koronavirus në vend. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 28 raste…
Nga Roland Bejko/ Koronavirusi duket sikur nuk e ka gjetur akoma rrugen per tu futur ne Qarkun e Gjirokastres, dhe…
Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi një krahasim mes situatës së koronavirusit në Shqipëri dhe në Kosovë. Sipas Berishës, të dhënat flasin…
Një 40-vjeçare nga lagjia "11 Janari" në qytetin e Kuçovës është vetëvarur në dhomën e saj të gjumit. Ngjarja ka…
Ministrat britanikë druhen se pandemia e koronavirusit mund të jetë shkaktuar nga një rrjedhje në një laborator kinez. Kështu shkruan…
Mbërrijnë përgjigjet në Elbasan për 5 rastet e dyshuar ditën e djeshme. Pas testeve në ISHP, rezulton pozitive me Covid-19…
ryeqyteti ka nisur sërish një të dielë me izolim total. Në rrugë qarkullojnë shumë pak mjete të shërbimeve. Qytetarët kanë…
Dhomat e Tregtisë dhe shoqatat e tjera të biznesit, në një shkresë zyrtare që i kanë dërguar kryeministrit Edi Rama,…

Lajmet e fundit

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Aktualitet

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Vijon të jetë e rëndë dhe problematike situata me qytetarët shqiptarë, të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gati 40 persona vazhdojnë të qëndrojnë mes kufirit shqiptaro grek teksa nuk lejohen...

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Globi

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë kanë ndërruar jetë 441 persona, një numër më i ulët se...

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!