Në pikën kufitare Kakavijë janë sekuestruar 41 mijë euro, ndërsa është proceduar penalisht një 38 vjeçar. Bëhet me dije se…
Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Vlorë. Mësohet se është përplasur një automjet me një motoçikletë në rrugën…
Në mesditën e 8 janarit në një dhomë moteli në Gjilan ndërroi jetë një 72-vjeçar. Ai kishte shkuar aty me…
Një kabull elektrik është djegur në shkollën 9-vjeçare në Laç, duke përhapur jo pak panik tek nxënësit dhe te mësuesit.…
Selami Simsek shtetasi turk i arrestuar në një ditë me mësuesit e ekstraduar nga Shqipëria , Harun Çelik do të…
7 pallate që kanë pasuar dëmtime nga tërmeti i 26-nëntorit do të jenë objekt hetimi nga Prokuroria e Lezhës. Organi…
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion sot mbi gjendjen e akseve rrugore në vend. Sipas ARRSH: Rajoni Verior, aksi Qafë…
Një aksident ka ndodhur në rrugën e Universitetit në Durrës. Dy makina janë përplasur tek mbikalimi i Shkozetit ku kanë…
Autoriteti i Aviacionit Civil njoftoi të gjithë pasagjerët se për të martën janë anuluar një pjesë e fluturimeve të Alitalias.…
Fundjava u mbyll me reshje shiu e dëbore në zonat veriore e jug-lindore të vendit, por moti do të jetë…
Nuk ka sjellë asnjë efekt transferimi në Arabia Saudite. Gara më e famshme “off road”, ajo e Gakar ka shënuar…
Ditën e sotme pritet të jepet nga Gjykata e Durrësit masa e sigurisë për 17 të arrestuarit në kuadër të…

Lajmet e fundit

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Aktualitet

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi...

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Aktualitet

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Në banesë ndodhej vetëm nëna e tij me vajzën disa muajshe, ndërsa i ati ishte duke mbledhur kanoçe për të siguruar ushqim për 8 fëmijët e tij. Shkaqet e zjarrit...

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Aktualitet

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se nga super-aksioni policor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!