Një javë më parë, kryeministri Edi Rama bëri me dije vendimin për mbajtjen e maskave me detyrim edhe në…
  Terapitë dhe vaksinat do të mbërrijnë, por pas disa muajsh. Deri atëherë, politikanët duhet të punojnë mbi elementet bazë.…
  Të sëmureni nga Covid-19 për herë të dytë, e ashtuquajtura riinfektim, është diçka e mundur. Imuniteti përgjysmohet brenda një…
  Ditët e fundit, në Shqipëri – ashtu si thuajse në të gjithë botën – është parë një rritje e…
  Vijon të jetë e lartë numri i të prekurve me COVID-19 në vendin tonë. Mësohet se në 24 orët…
  Përparimi më i shpejtë në zgjidhjet mjekësore kundër koronavirusit të ri (COVID-19) mund të shpejtojë rimëkëmbjen ekonomike të vendeve,…
  4 të vdekur dhe 289 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Ky fakt u be…
  “Kemi një rritje të numrit të infektimeve, në Tiranë kryesisht por edhe në disa qarqe të tjera të vendit,…
  Moti i keq me stuhi të fuqishme shkakton dëme në rrjetin e energjisë elektrike në Lezhë, disa fshatra e…
  Tamponi pozitiv i një mësueseje dhe sanitareje të “Emin Durakut” në kryeqytet do të përbënin raste sporadike në shkollë…
  Dy futbollistët shqiptarë të Napolit, mbrojtësit Amir Rrahmani dhe Elseid Hysaj, janë fotografuar së bashku në seancën stërvitore të…
  Pandemia e koronavirusit ka shpërthyer në Shqipëri. Duket se shifrat nuk po mbahen dot më nën kontroll nga qeveria…

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...