Pas rritjes në Tiranë, Durrës dhe Korçë, Enti Rregullator i Ujit ka nisur procedurat për rritjen e tarifave të ujit…
Stoku i huasë për ekonominë ka shënuar një rënie dramatike në gjashtë muajt e parë të këtij viti, duke mos…
Depozitat në valutë i rikthehen rritjes në qershor Pavarësisht përpjekjeve të Bankës së Shqipërisë për të dekurajuar kursimet në euro…
Gjykata Europiane e Llogarive, institucioni më i lartë i auditit në Bashkimin Europian ka analizuar procedurat e prokurimit në vendet…
Deputeti i LSI-së, Luan Rama ka shprehur ngushëllim për ndarjen nga jeta të ish-ministrit të Mbrojtjes, Luan Hajdaraga. Përmes një…
Është ndarë nga jeta në moshën 69-vjeçare ish-ministri i Mbrojtjes, ish-deputeti i Partisë Socialiste Luan Hajdaraga. Hajdaraga pësoi disa muaj…
Partia Demokratike ka dhënë alarmin sërish se pacientet e prekur nga sëmundjet e tumorale vuajnë për medikamentin më të rëndësishëm,…
Policia e Lushnjes ka arrestuar një 35-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim për tentativë vrasje. Në pranga u vu…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar lirimin e Fatos Gjurës, pas arrestimit në Portin e Durrësit, me një sasi të mëdha…
Policia e Shijakut ka arrestuar një persona të shpallur në kërkim dhe të dënuar me 7 vite e 10 muaj…
Nga Luçiano Boçi Pas shumë ngulmimeve të opozitës për tekstet falas për të gjithë arsimin 9-vjeçar, mazhoranca duket lëshoi, “me…
Një 26 vjeçar është vënë në pranga e policisë së Dibrës pasi ka ushtruar dhunë ndaj gjithë familjes. Sipas policisë…

Lajmet e fundit

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Sport

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Emergjenca Koronavirus është një temë e nxehtë edhe përsa i përket futbollit në Itali. Masat e marra për tu kujdesur për shëndetin e atletëve e tifozëve janë ngjitur në rendin...

Në kërkim të shpresës së humbur...

Politikë

Në kërkim të shpresës së humbur...

Mbi filmin “Shpresa e e humbur”, realizuar nga “The Albanian” dhe shoqata “Shpresa Programme”, Londër Nga Flori Slatina Problemet sociale nuk janë vetëm shqetësim i organeve shtetërore, apo shoqërisë dhe shoqatave jo...

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Politikë

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Agjencia e Doganave në Ankona në bashkëpunim me Karabinierët, kanë kryer kontrolle të vazhdueshme në kuadër të parandalimit të aktiviteteve të parandalimit të krimit mjedisor, pas të dhënave për eksportin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!