Një letër prekëse e shkruar nga nënë nga Tirana e cila ka humbur djalin e saj për shkak të virusit…
Pas disa orë marrje në pyetje nipi 21 vjeçar ka pranuar se ai është autori i vrasjes së gjyshes së…
Një person ka mbetur i plagosur si pasojë e një aksidenti rrugor në aksin Balldre - Lezhë. Paraprakisht dyshohet se…
Një stuhi e fuqishme dhe e rrallë do të godase në Mesdheun lindor këtë fundjavë. Lajmin e japin mediat e…
Policia e Durrësit zbardh dhe dokumenton ngjarjen ndodhur ditën e djeshme në lagjen Nr.16 ku u gjet pa jetë në…
Tre arrestime, dy denoncime, 11 në kërkim, 30 persona të raportuar, 4 kg drogë, hashash, marihuanë dhe kokainë. Ky është…
Zbardhet dinamika e plotë ku tregohet rrethanat e sakta se si u grabitën pasagjerët e autobuzit në Vlorë, ngjarje kjo…
Kthjellimet mbeten dominante në zonat perëndimore, por vranësira të shpeshta do të ketë në lindje. Pasditja vjon me vranësira të…
Një sërë ndryshimesh janë propozuar në ligjin nr. 9518, datë 18.4.2006 “Për mbrojtjen e të miturve nga përdorimi i alkoolit”,…
Portali E-Albania, përtej aspekteve pozitive që ka sjellë në lidhje me ofrimin e disa shërbimeve për individët dhe bizneset, duke…
Agjencia e Prokurimit Publik ka propozuar për 44 punonjës masa disiplinore, nga të cilët 42 për shkak të rolit të…
Vetëm dy pyetje të bëra kundrejt kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla nga gazetari investigativ Basir Çollaku, kanë…

Lajmet e fundit

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Aktualitet

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Një aksident tragjik ka ndodhur në aksin Fier- Lushnje teksa një ambulancë ka dalë nga rruga dhe ka ndërruar jetë pikërisht pacienti që ndodhej brenda. Aksidenti ka ndodhur saktësisht në fshatin...

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Aktualitet

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Evropa po hapet gjithnjë e më shumë, me qytetarët e saj duke shijuar liritë që humbën gjatë pandemisë koronavirus. Shtrirja e masave lehtësuese ndryshon në çdo shtet, por këtu janë disa...

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

Aktualitet

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

1 në 5 të diplomuar në shkollat profesionale në vend, apo 20 për qind, mbeten të papunë. Çka do të thotë se tregu i punës në Shqipëri është relativisht i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!