Vijon prezenca e vranësirave të shpeshta me kthjellime të shkurtra gjatë paradites në të gjithë vendin. Pas mesditës pritet shtim…
Një qytetare u ankua në emisionin “Stop”, pasi ka të atin të sëmurë nga zemra dhe duhet të bëjë ndërhyrje…
Drejtoria Vendore e Policisë Durrës kërkon ndihmën dhe bashkëpunimin e qytetarëve në gjetjen e një shtetasi. Shtetasi Mariglen Gjoroveni 37…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Fushë Kuqe, Kurbin, ku pranë banesës, është gjetur nga familjarët i vetëvarur,…
Në Shqipëri Gjykata e Krujës rikonfirmoi sot “arrestin në burg” për Rexhep Rrajën, djalin e deputetit socialist Rrahman Rraja. I…
Deputetja e LSI-së Slvia Caka nëpërmjet një postimi në Facebook ka reaguar ndaj dhunës së ushtruar nga policia kundrejt fëmijëve…
Një aksident ka ndodhur në Berat, me pasojë plagosjen e rëndë të një personi. Sipas policisë, rreth orës 17:00, në…
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një zjarr i rënë në një banesë i mori…
Nënkryetarët e Partisë Demokratike, Edi Paloka dhe Edmond Spaho kanë pritur ditën e sotme në një takim Sekretarin e Shtetit…
Koleksionisti korçar, Gjergji Thimo ka deklaruar se po kërcënohet me jetë nga njerëzit e Edi Ramës, me synimin që t’i…
Dy ditë pas arrestimit në gjendje të dehur të Shefit të Stacionit Policor në Patos, Flamur Veliu, gjykata ka vendosur…
UNHCR, Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatët, në një ceremoni në Gjenevë mbrëmë nderoi Dr. Evan Atar Adaha (Dr.…

Lajmet e fundit

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

Politikë

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

  Ish- deputeti i PD, Klevis Balliu do të jetë sot në gjyq pas shtyrjes së seancës së parë para pandemisë. Pas mbylljes së hetimeve, Prokuroria vendosi ta dërgojë në gjyq Klevis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!