Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Gramshit, ku një 79-vjeçar është vetëvrarë me armë…
Kur ka kaluar thuajse një vit nga një grabitje e një shume të mëdha parash, policia e Fierit ka vënë…
Çështjet shqetësuese të shoqërisë kanë bërë bashkë përfaqësuesit e tre komuniteteve fetare në Shkodër. Myftiu i Shkodrës, Arqipeshku i Shkodrës…
Është marrë ditën e sotme vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda për 4 të akuzuarit për gjobvënie të tregtarëve…
Ndryshimet ligjore në lidhje me Tatimin mbi Vlerën e Shtuar kanë hyrë në fuqi më 1 prill dhe janë shoqëruar…
Monika Kryemadhi është alarmuar sot, pasi një person ka përdorur identitetin e vajzës së saj Erës për të hapur një…
Operatoti i shpërndarjes së enërgjisë elektrike njofton zonat që do të jenë pa enërgji ditën e nesërme. OSHEE njofton se…
Një sherr me thika ka ndodhur mes shqiptarësh në një burg të Greqisë. Ngjarja ndodhi në sektorin G të burgut…
Një 28-vjeçar ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike dje në Tiranë. Sipas të dhënave zyrtare, në rrugën “Teodor Keko”, shtetasi…
Ditën e djeshme një mësues i një shkolle u përfshi në një skandal me një video erotike që kishte përfunduar…
Një 30 vjeçar shqiptar gjendet i vdekur në Itali. Shqiptari është gjendur i vdekur në shtëpinë e tij e dyshohet…
Frederica Mogherini, shefja për politikë të Jashtme të BE-së dhe eurokomisioneri për zgjerimin Johannes Hahn, priten të vizitojnë Shqipërinë më…

Lajmet e fundit

Bundesliga e para, më pas Ligat e tjera, futbolli europian përgatit rikthimin pas Coronavirus

Sport

Bundesliga e para, më pas Ligat e tjera, futbolli europian përgatit rikthimin pas Coronavirus

Mbeten për t’u përcaktuar vetëm afatet kohore, por një gjë është e sigurt: kampionatet do të mbyllen, ashtu si Kupat e Europës sipas vendimit të UEFA-s. Në pritje për të...

“Avuj të çajit me limon e karafila”, Ylli Merja: Ja si të pastroni mushkëritë në shtëpi

Aktualitet

“Avuj të çajit me limon e karafila”, Ylli Merja: Ja si të pastroni mushkëritë në shtëpi

TIRANESpecialisti i bimëve mjekësore, Ylli Merja ka sugjeruar një mënyrë unike për të pastruar mushkëritë në këto kohë të rënduar virozash. Merja propozon avuj të çajit dhe një frymë marrje...

Shpërblimi simbolik për urgjencat e spitaleve rajonale, reagon PD Lezhë: Rama mashtroi publikisht mjekët. Protesta e bluzave të bardha…

Politikë

Shpërblimi simbolik për urgjencat e spitaleve rajonale, reagon PD Lezhë: Rama mashtroi publikisht mjekët. Protesta e bluzave të bardha…

Partia Demokratike në Lezhë ka reaguar pas vendimit të qeverisë që shpërblimi i premtuar për bluzat e bardha në vijën e zjarrit me COVID 19 duket se do të jetë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!