Pronari i fast foodit në të cilin shpërtheu bombola e gazit dy ditë më parë në Tiranë ka ndërruar jetë…
Është plagosur me armë një shqiptar në Agios  të Greqisë. Autori i plagosjes është larguar menjëherë nga vendngjarja ndërkohë që…
Janë identifikuar të tre viktimat e aksidentit tragjik që iu mori jetën 3 të rinjve në orët e para të…
Dalin pamjet e aksidentit të sotëm të ndodhur në Fier ku makina doli nga rruga dhe ra në kanal. Grupi…
Ndonëse numri i kompanive ajrore që kanë linja direkte me Shqipërinë po shtohet, përfshirë dhe ato me kosto të ulët…
Taksimi i pronës, sipas formulës së re të miratuar nga qeveria, ka filluar zyrtarisht që nga data 1 prill. Por…
Tre persona janë arrestuar nga policia në Elbasan për dhunë të ushtruar në familje. Sipas policisë ata kanë ushtruar dhunë…
Policia e Kosovës ka dhënë një lajm shumë të mirë. I mituri E.T. i rrëmbyer mbrëmë në qytetin e Shtimes…
Policia e Durrësit ka vënë në pranga një shtetas turk, ndërsa vijon hetimet në gjendje të lirë ndaj tre të…
Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Levan-Tepelenë ku për pasojë kanë humbur jetën tre persona. Sipas raportimeve…
 “Dymbëdhjetë oficerë policie na rrethuan dhe na thanë që të mos u tregonim njerëzve se rruga ishte bllokuar, veprim të…
Pak minuta më parë ka shpërthyer një automjet në Vlorë në zonën pranë pyjores. Dyshohet se automjetit i është vënë…

Lajmet e fundit

Erdogan:Do të kontrollojmë mediat sociale

Globi

Erdogan:Do të kontrollojmë mediat sociale

Presidenti Recepp Tayip Erdogan njoftoi të mërkurën se Turqia do të miratojë rregullore për të kontrolluar platformat e mediave sociale ose për mbylljen e tyre. Presidenti tha se është i vendosur...

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!