Familjarët e 69-vjeçarit Reshat Grembi, që ndërroi jetë mëngjesin e sotëm, pasi u vetëhodh një ditë më parë nga…
  Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho ka komentuar shifrat e raportuara nga ministria për numrin e personave në reanimacion,…
  Lajmi se një pacient i infektuar me COVID19 është vetëhedhur nga ballkoni i Spitalit Infektiv tronditi jo pak opinionin…
  Një tërmet i madh me madhësi 5.5 ballë goditi 113 km në jugperëndim të Prishtinës, në Maqedoni herët në…
  Vijojnë shifrat e larta të viktimav dhe infktimeve të reja në 24 orët e fundit. Sipas Ministrisë se Shëndetësisë…
    Vijon të jetë e tensionuar situata në fshatin Baldushk, ku punonjës së IMT-së dhe të Policisë kanë shkuar…
  Në Shqipëri autoritetet shëndtësore njoftuan sot rivendosjen e disa kufizimeve si masë për parandaimin e përhapjes së Koronavirusit. Duke…
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit kemi një rritje alarmante të rasteve të reja me 525…
  Pandemia ka nxitur “dembelizmin” në shumë qytete të vendit. Në qarqet e Lezhës, Durrësit, Shkodrës, Elbasanit dhe Beratit, popullsia…
  Shqipëria e ka thyer rekordin, duke e kaluar numrin prej 500 rastesh me koronavirus në vend. Siç njofton ministria…
Kështu u zgjua këtë të dielë spitali Infektiv. Për shkak të tejmbushjes së tij, 8 autoambulanca me pacientë të sëmurë…
  Greva e grave punëtore në Uzinën e Përpunimit të Naftës në Ballsh ka hyrë sot në ditën e 24-t.…

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...