Revista e njohur, The Economist shkruan se presidenti francez, Emmanuel Macron bllokoi nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e…
Partia Demokratike ka bërë publik, dokumentin me 7 pika të opozitës së Bashkuar, I cili u paraqit në takimin e…
Presidenti Ilir Meta reagoi pas lajmit se aktori i njohur, Xhevdet Ferri është ndarë nga jeta. Meta thote se është…
Shërbimi i Zërit të Amerikës në anglisht raporton se shumica në pushtet në Shqipëri planifikon të rrëzojë veton presidenciale mbi…
Gjykata e Apelit e Tiranës ka vendosur të lirojë nga burgu, Ergys Kolaverin. Ky i fundit ishte dënuar me 20…
Vazhdojnë aksidentet e përgjakshme në rrugët e Shqipërisë. Një aksident me pasojë vdekjen u regjistrua në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Përplasja e dy automjeteve…
Një shqiptar humbi tragjikisht jetën pasditen e së mërkurës në Rimini të Italisë, pasi u përplas nga një automjet. Viktima…
Të dhëna kontradiktore janë depozituar nga kandidati për një Gjykatën e Lartë Dariel Sina. Sina, njëherësh komisioner publik, kandidon për…
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka bërë publik një takim që kanë zhvilluar me Ambasadorin Kroat. “Kemi mbështetjen e ambasadorit…
Katër makina janë përfshirë në një aksident në zonën e Triportit në Rrugën e Zvërnecit. Deri tani raportohet për të…
Disa zona në Tiranë kanë mbetur pa drita, ndërsa shkak është bërë një defekt. Përmes një njoftimi të OSHEE-së, mësohet…
Policia Kufitare bllokon në port pasaporta, karta identiteti, karta shëndeti dhe karta banke të falsifikuara. Vihet në pranga 42-vjeçari, drejtues…

Lajmet e fundit

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Aktualitet

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi...

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Aktualitet

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Në banesë ndodhej vetëm nëna e tij me vajzën disa muajshe, ndërsa i ati ishte duke mbledhur kanoçe për të siguruar ushqim për 8 fëmijët e tij. Shkaqet e zjarrit...

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Aktualitet

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se nga super-aksioni policor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!