×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Nesër në mëngjes pritet që të zhvillohet seanca gjyqësore për masën e sigurisë për 23 personat e arrestuar për protestën…
Një grua  me emrin  Pashke Gjoka, 58 vjeçe me banim në afërsi të Kishës së Shna Ndout në Laç, e…
15 qytetarë të cilët kanë protestuar për lirimin e të arrestuarve, janë proceduar nga policia për tubim të paligjshëm. Sipas…
Para pak minutash, ka ndërruar jetë në Spitalin Ushtarak në Tiranë, ish-kryetari i fshatit Rehovë të Skraparit, Jonuz Banaj. Sipas…
Problemet spaskan të mbaruar për qytetarët e Durrësit. Pas përmbytjeve të muajve me shi tani ata do të përballen me…
Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë në fuqi masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’ për kryebashkiakun e Lezhës Fran Frrokaj,…
Tensionohet situata para para Drejtorisë së Policisë së Tiranës ku protestuesit kanë filluar të bërtasin me tone të larta, ku…
Për shkak të difekteve të rënda që kanë ndodhur, qyteti i Durrësit do të përballet me probleme me furnizimin me…
Një makinë ka marrë flakë krejt papritur në mesditën e sotme në Durrës.  Gazetarja e "Ballkanweb" raportoi se automjeti tip…
Pas një debati për motive pronësie, Fatmir Cenaj, ka plagosur me armë zjarri ish kryetarin e fshatit Rehovë të Poliçanit.…
Policia e Vorës ka vënë  në pranga shtetasin Jakup Hoxha, të shpallur në kërkim për kultivim lëndësh narkotike prej një…
Policia e Athinës ka shkatërruar një grup të shpërndarjes së kokainës. 5 shqiptarë që vepronin në zonat e Neas, Smirnit,…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...