Marilyn Monroe: Unë bëj mëkat, por unë nuk jam djall

Premte, 24 August 2018 17:36

Ajo nuk ishte thjesht një ikonë elegance, stili dhe joshëse. Marilyn Monroe ishte më shumë se sa provokuese në foto. Revista Harpers Bazaar ka përmbledhur nga intervista e aktores disa nga thëniet e saj më të bukura.

1- Një karrierë është e mrekullueshme, por ajo nuk mund t’ju ngrohë në një natë të ftohtë.

2- Të jesh simbol i bukurisë shndërrohesh në një gjë. Unë urrej të jem një gjë.

3- Aktorja nuk është një makinë, por ata të trajtojnë si një makinë. Një makinë parash.

4- Para martesës, një vajzë bën dashuri me një burrë për t’u martuar me të. Pas martesës, ajo e mban burrin për të bërë dashuri me të.

5- Të jesh simbol bukurie është një barrë e rëndë mbi shpinë, sidomos kur je e lodhur, e lënduar dhe e hutuar.

6- Qentë nuk të kafshojnë. Vetëm njerëzit.

7- Ëndrra për të qenë një aktore është më emocionuese se të jesh aktore.

8- Së pari, unë jam duke u përpjekur të provoj për veten time se unë jam një person. Pastaj ndoshta unë do ta bind veten se jam një aktore.

9- Hollivudi është një vend ku ata do të paguajnë ty një mijë dollarë për një puthje dhe pesëdhjetë cent për shpirtin tënd.

10- Burrat janë kryesisht të mirë si dashnorë kur janë duke tradhtuar gratë e tyre.

11- Nëse unë jam një yll, atëherë njerëzit më bënë yll.

12- Unë nuk e di kush shpiku takën e lartë, por të gjitha gratë i kanë atij shumë

borxhe.

13- Nuk jetohet në botën e një burri përderisa je një grua.

14- Gratë që synojnë të barazohen me burrat tregojnë mungesë të theksuar ambicie.

15- Unë jam tërësisht femër dhe kjo më kënaq.

16.- Unë jam e mirë, por jo një engjëll. Unë bëj mëkat, por unë nuk jam djall. Unë jam vetëm një vajzë e vogël në një botë të madhe duke u përpjekur për të gjetur dikë për ta dashuruar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi