Rikthehet Mik Festival

Tuesday, 09 July 2019 14:18

Prej datës 24 korrik më Korçë do të rikthehet Festivali "Mik". Eventi është i ndarë në 5 netë në të cilat do të interpretojnë rreth 80 artistë.

Festivali "Mik" rikthehet me edicionin e dytë, me 5 netë që nuk do t'i ngjajnë njëra-tjetrës.

Edhe këtë vit, mikpritëse e eventit do të jetë Korça. Sopranoja, Inva Mula, thotë se qëllimi është promovimi i artistëve të rinj.

Ministria e Kulturës siguron mbështetje për Festivalin që synon të kthehet në traditë.

Festivali do të nisë më 24 korrik. Në skenën e Pazarit të Vjetër te Korçës do të interpretojnë rreth 80 artistë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!