Në Mitrovicë do të nis edicioni i ri i Festivalit Tradicional të Komedisë

E mërkurë, 04 September 2019 14:22

Nga 9 shtatori deri më 13 shtator, në qytetin e Mitrovicës do të mbahet edicioni i ri i Festivalit Tradicional të Komedisë “Mitrovica in Fest”.

Në kuadër të edicionit të dhjetë pritet të mbahen shumë shfaqje në Qendrën e Kulturës “Rexhep Mitrovica”.

Shfaqjet në këtë Festival Tradicional të Komedisë, pritet të fillojnë çdo mbrëmje nga ora 19:30.

Pritjet janë të mëdha, dhe tashmë gjithçka është gati që qytetarët mitrovicas t’i shijojnë këto komedi gjatë këtyre mbrëmjeve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

I dyshuar për atentatin ndaj prokurorit Ndoja, Apeli lë në burg Redjan Rrajën

Aktualitet

I dyshuar për atentatin ndaj prokurorit Ndoja, Apeli lë në burg Redjan Rrajën

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda zhvilloi seancën gjyqësore për vlerësimin e masës së sigurisë së Redjan Rrajës, i vetmi i arrestuar për atentatin me armë zjarri ndaj prokurorit...

613 kg kokainë/ Kërkohet 21 vite burg për Arbën Çekajn

Aktualitet

613 kg kokainë/ Kërkohet 21 vite burg për Arbën Çekajn

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur të kërkojë dënimin 21 vitesh burg për biznesmenin Arbër Çekaj, por me gjykim të shkurtuar ai të dënohet me 14 vite. Sipas prokurorisë, Çekaj...

Kryebashkiakja holandeze shokohet nga laboratori i kokainës

Aktualitet

Kryebashkiakja holandeze shokohet nga laboratori i kokainës

Një kryetare bashkie në Holandë tha se ka mbetur e shokuar nga përmasat e laboratorit të kokainës, të zbuluar në Sint Willebrord. Marjolein van der Meer Mohr tha se ka mbetur...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!