Shembja Teatrit, Rita Gjeka: Është si të shesësh unazën që ta ka lënë nëna

E mërkurë, 16 October 2019 08:57

Drejtoresha e teatrit “Migjeni”, Rita Gjeka është shprehur kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

E ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora, Gjeka e krahasoi shembjen e Teatrit me shitjen e një unaze që ta lë nëna.

“Për mua ka qenë, është dhe do mbetet utopike. Është si të nxjerrë në shitje një unazë që ta ka lënë nëna. Nuk mundesh. Teatri është një unazë e një kombi, pa asnjë diskutim”, tha Rita Gjeka: “

Është një thesar, le të themi. Aroma e atij teatri sado e rëndë që është, mua do të më mungonte. Kam shumë kujtime tek ai teatër. Nuk mendoj se do ta shembin ose unë jam aq e sëmurë si optimiste saqë nuk besoj në të keqen e fundit.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Aktualitet

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, Shqipja rrëfeu në studio se kur vajza e saj ishte 15 vjeç vendosi ta martonte. Gjërat po shkonin mirë deri...

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Aktualitet

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Rubrika ”Ka një mesazh për ty” në Tv Klan ka sjellë sot historinë e dhimbshme të zonjës Valbona. Ajo është diagnostikuar me një sëmundje tumorale dhe prej disa vitesh është...

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Aktualitet

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon normalisht. Pasi këto dy akse ishin problematike për shkak...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!