×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 46

Kauza 'Mbro teatrin' çohet nga tifozët në stadiumin 'Air Albania'

Saturday, 29 February 2020 11:37

Duket se protestat e fuqishme që po zhvillohen për kauza të forta në vend kanë zënë vend dhe kanë përfshirë tifozët e futbollit në Shqipëri, që këto kauza i kanë shpalosur edhe në shkallët e stadiumit të ri “Air Ailbania”.

Passi kanë bërë thirrje me parulla gjigante për pjesëmarrje në Manifestimin e 2 marsit të organizuar nga Presidenti, një pjesë e tyre kanë shprehur vendosmërinë për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar.

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka publikuar sot një video me këtë shënim: “Mbro Teatrin, për të festuar fitoren e Tiranës. Sporti, Trashëgimia, Kultura, Arti, për Qytetarinë! Bashkë do të fitojmë edhe derbin e Demokracisë kundër Diktaturës, ashtu si tridhjetë vjet më parë!”

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!