Beteja vazhdon/Sindikatat e artistëve bashkë kundër prishjes së Teatrit

Hënë, 23 Prill 2018 22:00

Artistë të shumtë por dhe qytetarë po vijojnë protestën e radhës kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Në këtë takim kanë marrë pjesë njerëz nga fusha të ndryshme të cilët kanë shprehur pikëpamjet e tyre në lidhje me këtë çështje.

Artistët deklarojnë që të mos cenohet territori i Teatrit Kombëtar, pasi sipas tyre godina mbart vlera dhe prandaj duhet ruajtur. Alert Çeloaliaj një prej anëtarëve të SASE, tregoi se sindikatat do të bashkohen në një të vetme për të treguar se nuk ka mendime të ndryshme dhe nuk janë të ndarë.

“Sindikatat do të shkrihen në një sindikatë të vetme. Kjo është e rëndësishme pasi është krijuar një perceptim sikur ka 300 ide dhe 300 mendime. Nuk është e vërtetë ka vetëm një qëndrim të të dyja sindikatave”, tha Çeloaliaj.

Video

{com/34688a71-f855-4717-b3c0-7914861d577aremote}blob:https://www.facebook.com/34688a71-f855-4717-b3c0-7914861d577a{/com/34688a71-f855-4717-b3c0-7914861d577aremote}

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Naftëtarët e Ballshit ultimatum qeverisë: Na ktheni përgjigje brenda ditës, ose..

Kronikë

Naftëtarët e Ballshit ultimatum qeverisë: Na ktheni përgjigje brenda ditës, ose..

Naftëtarët e rafinerisë së Ballshit kanë dalë edhe ditën e sotme në protestë ndërsa institucionet shtetërore kanë mbyllur sytë dhe veshët përballë krizës së tyre financiare pasi prej 6 muajsh...

Aksidentohet furgoni i Burgjeve me të burgosur brenda

Kronikë

Aksidentohet furgoni i Burgjeve me të burgosur brenda

Furgoni i Drejtorisë së Burgjeve është përfshirë në një aksident mëngjesin e sotëm, ku për pasojë një polic ka mbetur i lënduar. Ngjarja ka ndodhur në aksin Tepelenë-Mallakastër, në fshatin Qesarat...

Racizmi “godet” sërish, lojtari i Portos revoltohet dhe del nga loja

Sport

Racizmi “godet” sërish, lojtari i Portos revoltohet dhe del nga loja

Skena që fatkeqësisht vazhdojnë në stadiume edhe në vitin 2020. Musa Marega, lojtari i Portos shënoi për skuadrën e tij ndaj Viktoria Guimaraesh (1-2) dhe për pak minuta ra pre...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!