“Kënaqësitë e tradhëtisë“, ju njeh me dobësitë e njeriut

E mërkurë, 02 May 2018 17:35

Edhe pse vendi ynë ka mbetur pa Teatër Kombëtar, artistët kujdesen që të sjellin në skenë vepra për një publik që akoma tennton të mbrojë artin. Kështu komedia e autorit rus Valentin Krasnogorov “Kënaqësitë e tradhëtisë“ vjen në skenë me regji të Lorion Terezit. Kjo vepër me theks provokues është përzgjedhur për shkak të aktualitetit që përçon pjesa. Regjisori dhe aktorët thonë se në këtë vepër dalin në pah dobësitë njerëzore dhe mungesa e imunitetit karshi dashurisë edhe kur je me kurorë. 

Video marrë nga ABC News

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bleu katër byzylykë floriri nga hajduti serial, por e gjen belaja. Policia arreston të riun në Elbasan

Kronikë

Bleu katër byzylykë floriri nga hajduti serial, por e gjen belaja. Policia arreston të riun në Elbasan

Shkon në tre numri i të arrestuarve në operacionin “Trajektorja”, nga i cili Policia e Shtetit zbuloi dhe vuri në pranga më pas 27 vjeçarin Astrit Thaçi, me rekorde të...

Shkurti i Presidentëve amerikanë

Planet

Shkurti i Presidentëve amerikanë

Çdo shkurt, amerikanët përkujtojnë presidentët e tyre. Kjo festë nisi në 1885, në nder të 22 shkurtit, ditëlindjes së George Washington, presidentit të parë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sot...

Kërkesat për azil/ Irlanda operacione për të bllokuar shqiptarët

Aktualitet

Kërkesat për azil/ Irlanda operacione për të bllokuar shqiptarët

Irlanda ka përshkallëzuar kontrollet për të kapur shtetasit shqiptarë dhe gjeorgjianë që kërkojnë azil. Sipas mediave, kontrollet janë ngritur kryesisht në aeroportin e Dublinit. Menjëherë pas prezantimit të kontrolleve, numri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!