Prezantim i shkelqyer i Eugent Bushpepes, i 11-ti në finalen e Eurovizionit

Diel, 13 May 2018 00:49


Eugent Bushpepa ka bere nje prezantim te shkelqyer ne Lisbone. Pas votimit te pare te profesionisteve, ai zuri vendin e shtate dhe pas votimit te publikut ka marre 184 pike ne total. Eugenti ka marrë pikë nga Bjellorusia, Gjeorgjia, Maqedonia, Belgjika, Austria, Sllovenia, Islanda, Anglia, Çekia, Irlanda dhe disa shtete tjera, në pjesën e parë të votimit nga juritë e këtyre vendeve.
Shqipëria morri 58 pikë nga votat e publikut. Ky eshte nje sukses per kengen shqipe, pasi votimi popullor behet me shume mbi baza fqinjesie, por votimi real mbetet ai profesionist, ku kenga jone la pas shume kenge e shtete me emer. Gjithsesi gjithcka ishte me dinjitet e  na fali krenari e emocione.  

Këtu kemi vlerësimin që i dhanë disa shtete Shqipërisë: 
Azerbajaxhan (12 pikë)
Mali i Zi (10 pikë)
Portugalia (10 pikë)
Islanda (10 pikë)
Hungaria (8 pikë)
Greqia (7 pikë)
Polonia (7 pikë)
Maqedonia (6 pikë)
Qipro (6 pikë)
Republika Çeke (6 pikë)
Sllovenia (4 pikë)
Serbia (1 pikë)

Modifikuar më Diel, 13 May 2018 06:54

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetëm 17 vjeç, këngëtarja bën histori në “Grammy Awards”

Show-biz

Vetëm 17 vjeç, këngëtarja bën histori në “Grammy Awards”

Këngëtarja 17-vjeçare, Billie Eilish  bëri histori në  Grammys të mërkurën me gjashtë nominimet e saj për vitin 2020. Adoleshentja është e nominuar për Best Solo Performance, Best New Artist, Record of...

Shkëmbimi i bujshëm, Juve dhe PSG kërkojnë përfitime simbiotike

Sport

Shkëmbimi i bujshëm, Juve dhe PSG kërkojnë përfitime simbiotike

Edhe pse jemi 40 ditë larg hapjes së merkatos së janarit ekipet prestigjoze të Europës kanë vijuar punën për tu përforcuar. Sipas mediave italiane Emre Can mund të largohet nga Juventusi...

Tare kërkon Marash Kumbullën, ja sa vlerësohet futbollisti kuqezi

Sport

Tare kërkon Marash Kumbullën, ja sa vlerësohet futbollisti kuqezi

Marash Kumbulla në orbitën e Lazios. Javën e kaluar, mediet italiane kontaktuar me menaxherin e mbrojtësit shqiptar, i cili mohoi largimin e 19-vjeçarit gjatë merkatos së janarot, por nuk e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!