Cannes 2018, Penelope Cruz dhe Javier Bardem do të hapin festivalin e kinemasë

Premte, 06 Prill 2018 14:49

Variety ka zbuluar që Penelope Cruz dhe Javier Bardem do të jenë protagonistë të hapjes së festivalit Cannes 2018. Çifti i aktorëve spanjollë interpreton në filmin e ri të çmimit Oscar, te regjisorit iranianin Asghar Farhadi, ‘Everybody Knows’.

Katërmbëdhjetë vjet më pas ‘La mala educacion’ e Pedro Almodovar, do të jetë filmi i dytë në spanjisht që do të hapë festivalin francez në Croisette, i cili parashikohet nga 8 deri në 19 maj.

“Everybody Knows” është eksperienca e parë në spanjisht për regjisorin iranian Farhadi, i cili kthehet në Croisette pasi ka prezantuar ‘E kaluara’ dhe ‘klienti’. Filmi tregon udhëtimin e Carolinës dhe të familjes së saj nga Buenos Aires në qytetin e tij të lindjes në Spanjë për një ceremoni.

Bashkimi familjar do të tronditet nga një seri eventesh, të cilat do të ndryshojnë jetën e protagonistëve. Ndër të tjera Cruz dhe Badem do të jenë protagonistë prej 19 prillit në kinema me ‘Escobar joshja e së keqes’.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Politikë

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Nga Albana Muçaj Rrjetet sociale janë bërë aq të fuqishme, sa edhe media tradicionale si një gazetë, iu është “dorëzuar” atyre. Leximi i një artikulli, apo edhe statusi individual mbërrin tek...

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Aktualitet

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Organizata ndërkombëtare 'Transparency International' publikoi Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, ku Shqipërinë e rendit në vendin e 106 me 35 pikë, duke humbur kështu 7 pozita nga...

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Aktualitet

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë tha të premten se janë 830 raste të konfirmuara të koronavirusit të ri në mbarë vendin dhe të paktën 25 njerëz kanë vdekur. Qeveria kineze...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!