Artistët të mbështetur nga qytetarët dhe shoqëria civile kanë zhvilluar edhe mbrëmjen e sotme protesta kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Por…
Në një ditë të bukur pranvere në fshat malor tre shoqe hipin në një makinë për t’u larguar diku ndoshta…
Laboratori i Restaurimit të Veprave të Artit në qytetin e Beratit vijon punën për nxjerrjen në dritë të thesareve të…
Regjisori i njohur Kastriot Çipa ka bërë një reagim të gjatë ditën e sotme, duke shpjeguar përplasjen që pati një…
Festivali Ndërkombëtar i Akuarelit, që udhëtoi nëpër Shqipëri gjatë javës së kaluar, është ndalur në Galerinë e Artit në Sarandë,…
Në kuadrin e vizitës në Berlin, Presidenti Ilir Meta, i akordoi në një ceremoni të veçantë violinistes së shquar shqiptare,…
Figura e Skënderbeut në Konferencën Albanologjike që po vijon të zhvillohet, prek veçanërisht ndikimi dhe impaktin e tij përtej kufijve…
-“Krijimtaria e Kadaresë mbetet “buka” shpirtërore, që  ka ushqyer imagjinatën dhe ka riformatuar përmasat e munguara të lirisë individuale të…
Trashëgimia është kthyer tashmë në një simbol të lidhjeve të ngushta tradicionale kulturore midis Austrisë dhe Shqipërisë. Nën moton ”Të rizbulojmë…
Në orën 19.00 skadon ultimatum për kryeimnistrin rama e qeveirnë e tij për t’u tërhequr nga projekti mafioz i prishjes…
Tetë vjet më parë, lajmi i vetvrasjes së aktorit të madh me famë botërore, Bekim Fehmiu tronditi botën e artit…
Për të gjashtin vit rdhazi, të hënën në Mitrovicë fillon festivali tradicional i komedisë shqiptare. Festivalin e hap Teatri “Migjeni”…

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!