Regjisori i njohur Kastriot Çipa ka bërë një reagim të gjatë ditën e sotme, duke shpjeguar përplasjen që pati një…
Festivali Ndërkombëtar i Akuarelit, që udhëtoi nëpër Shqipëri gjatë javës së kaluar, është ndalur në Galerinë e Artit në Sarandë,…
Në kuadrin e vizitës në Berlin, Presidenti Ilir Meta, i akordoi në një ceremoni të veçantë violinistes së shquar shqiptare,…
Figura e Skënderbeut në Konferencën Albanologjike që po vijon të zhvillohet, prek veçanërisht ndikimi dhe impaktin e tij përtej kufijve…
-“Krijimtaria e Kadaresë mbetet “buka” shpirtërore, që  ka ushqyer imagjinatën dhe ka riformatuar përmasat e munguara të lirisë individuale të…
Trashëgimia është kthyer tashmë në një simbol të lidhjeve të ngushta tradicionale kulturore midis Austrisë dhe Shqipërisë. Nën moton ”Të rizbulojmë…
Në orën 19.00 skadon ultimatum për kryeimnistrin rama e qeveirnë e tij për t’u tërhequr nga projekti mafioz i prishjes…
Tetë vjet më parë, lajmi i vetvrasjes së aktorit të madh me famë botërore, Bekim Fehmiu tronditi botën e artit…
Për të gjashtin vit rdhazi, të hënën në Mitrovicë fillon festivali tradicional i komedisë shqiptare. Festivalin e hap Teatri “Migjeni”…
TKOB e mbyll sezonin artistic 2017-2018 me shfaqjen e radhes të baletit "Liqeni i Mjellmave", e cila vjen për publikun…
Skena e Pavarur Kulturore shprehet se solidarizohet me aktorët e Teatrit Kombëtar dhe do të jetë në krah të tyre…
Sot është ditëlindja e Ramadan Sokolit, etnomuzikologut të shquar shqiptar. Si albanolog ka dhënë një ndihmesë të vyer në pasurimin…

Lajmet e fundit

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Aktualitet

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Skuqja dhe irritimi i lëkurës është shtuar në listën e simptomave të pacientëve të prekur me COVID-19, kanë bërë të ditur zyrtarë shëndetësorë në Britaninë e Madhe, ku 1 në...

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Aktualitet

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Para gjykatës, dy burra shqiptarë kanë pranuar se kanë kultivuar kanabis, pasi një fabrikë “një milion paund” u gjet në pjesën qendrore të Whitehaven – afër stacionit të policisë së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!