Artisti Klod Dedja rikthen në vëmendje protestat ndaj shkatërrimit që po i bëhet perlës së Valbonës , më 24 maj,…
Mentor Haziri nga Ferizaj ka të realizuar një album, i cili përmban 8 këngë me grupin që ai formoi "Kthjellu".…
Anri Sala rikthehet aty ku mori formimin e parë, në Universitetin e Arteve, në një prezantim të punëve të tij…
Durrsakja njëkohësisht artistja e shquar italo-shqiptare Aksinja Xhoja është kandidate për në Këshillin Bashkiak të Bashkisë së Brindizit në listën…
Po afrohet dita e hapjes zyrtare të Pavijonit të Kosovës në Bienalen e Arkitekturës në Venecia e cila këtë vit…
Dy humoristët e njohur të grupit parodistët e Vlorës, Afrim Agalliu dhe Agron Hamo, kanë qenë të ftuar në emisionin…
Që kur nisi reklama e koncertit të Notis Sfakianiakis, në rrjetet sociale nisi një debat. A duhet bojkotuar koncerti i…
Komedia "Shirli Valentina"   është mirëpritur nga publiku në Teatrin Kombëtar. Regjisorja Driada Dervishi shkruan se vepra është një festë për…
Për të dytën herë brenda vitit trupa teatrore e teatrit “Zhini Sako” e Gjirokastrës vjen në skenën e teatrit Kombëtar…
Çmimi i madh ‘Palme d’Or’, Palma e Artë, i shkon filmit “Shoplifters” të regjisorit japonez, Hirokazu Kore-eda. Ky ishte festivali…
Një fije e kuqe e artit bashkëkohor që bashkon Mesdheun, Ballkanin dhe Lindjen e Mesme takohen në Trieste për ekspozitën…
Kinemaja më e famshme në Korçë e quajtur ‘Majestik’ është mbyllur për shkak të numrit të pakët të frekuentuesve. Ndërtuar…

Lajmet e fundit

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Aktualitet

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, Shqipja rrëfeu në studio se kur vajza e saj ishte 15 vjeç vendosi ta martonte. Gjërat po shkonin mirë deri...

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Aktualitet

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Rubrika ”Ka një mesazh për ty” në Tv Klan ka sjellë sot historinë e dhimbshme të zonjës Valbona. Ajo është diagnostikuar me një sëmundje tumorale dhe prej disa vitesh është...

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Aktualitet

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon normalisht. Pasi këto dy akse ishin problematike për shkak...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!