Albin Kurti kërkon zgjedhje të parakohshme, “Mbështes rrëzimin e qeverisë”

Tuesday, 10 Prill 2018 14:42

Kryetari i Vetvendosjes Albin Kurti, është shprehur se është pro moncionit për rrëzimin e qeverisë dhe ka kërkuar zgjedhje të parakohshme në vend.

Shtimi enorm i posteve qeveritare apo rritja e pagës vetvetes, rritja e papunësisë e deri tek dëbimi tinëz në kundërshtim më të drejtat themelore të njeriut, të 6 shtetasve turq , janë disa nga arsyet pse Kurti kërkon rrëzimin e “qeverisë së shtrenjtë të Haradinaj”, siç e quan ai.

"Interpelancat për temat e ndryshme dhe Komisionet Hetimore Parlamentare që kemi iniciuar janë dëshmi e opozitarizmit tonë dhe dëmeve të kësaj qeverie që duhet të shkojë”-ka shkruar ai në një status në Facebook duke shtuar se shumica dërrmuese e popullit dhe deputetvë janë opozitë.

Mbajtjen qeverisë në pushtet Kurti e cilëson dhunim të demokracisë qytetare e parlamentare.

Modifikuar më Tuesday, 10 Prill 2018 15:01

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Politikë

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat...

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

Politikë

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

  TIRANEReferuar raprortit të Freedom House, Partia Agrare Ambientaliste (PAA), paralajmёron mundёsinё e rikthimit tё neo-diktaturёs nga Rama. Në një deklaratë për mediat, PAA apelon që të rinjtë, shoqëria civile dhe grupet...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!