Deklaratat e Thaçit dhe Pacollit për Sirinë, në top 10 reagimet në Twitter

Diel, 15 Prill 2018 10:16

Sulmet e Shtetet e Bashkuara të Amerikës ditën e djeshme ndaj Sirisë kanë shkaktuar reagime në gjithë botën.

Liderët kosovarë u rreshtuan krahë aleatëve si SHBA-të, Britania dhe Franca, të cilat dje me fillim nga ora 3 e mëngjesit bombarduan Sirinë, pas sulmeve me armë kimike të regjimit të presidentit Assad kundër popullit sirian.

Presidenti i Kosovës, Thaçi me anë të një postimi në rrjetin social “Twitter”, ka përkrahur sulmet e në Siri nga aleatët.

twiter 1

“Mbështesë sulmet kundër regjimit të Assadit, që kanë shkelur vijat e kuqe duke përdorur armët kimike”, ka shkruar Thaçi.

Reagim pati edhe nga ana e ministrit të jashtëm, Behgjet Pacolli. Edhe ai në “Twitter” ka shkruar se sulmet nmdaj këtij regjimi janë të nevojshme.

twiter 2

Të dyja deklaratat e zyrtarëve të lartë të Kosovës, ky rrjet social i ka renditur në top 10 postimet për zhvillimet në Siri.

Bottom of Form

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!