Arrestohet shqiptari, “koka” e klanit mafioz të kokainës në Itali

Tuesday, 14 May 2019 22:17

Një shqiptar i konsideruar si koka e klanit mafioz të trafikimit të kokainës në Pescara, në rrethin e San Donato, në Itali është arrestuar nga autoritetet shqiptare në Tiranë, ditën e sotme.

Kështu shkruajnë mediat italiane, të cilat bëjnë me dije gjithashtu se shqiptari eështë identifikuar si Klejdi Abdyli, 29-vjeç.

Në momentin e arrestimit shqiptarit i janë gjetur rreth 1.2 kilogramë kokainë e pastër, ndërsa në janar të vitit 2018 ai kishte arritur t'i shpëtonte autoriteteve, të cilat me këtë rast kishin arrestuar 11 persona të tjerë për paraburgim dhe drogë.

Gjatë hetimeve ushtarake, rreth 2 kilogramë kokainë u konfiskuan në tregjet Rancitelli dhe San Donato në Pescara kun ë pranga përfunduan 18 persona.

Hetimet e mëvonshme më pas kanë lejuar gjetjen e personit të kërkuar në atdheun e tij, pra në Shqipëri.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ëndërronte të bëhej futbollisti i njohur, i riu përfundon në ...

Sport

Ëndërronte të bëhej futbollisti i njohur, i riu përfundon në ...

E pranoi që në çastin e parë kur u mor në pyetje nga policia: ‘Është e vërtetë, kam ardhur këtu për të shitur drogë’. Tani dëshiron ta nisë nga e para...

Ndalimi i Henri Çilit, reagon Profesorati i Universitetit Europian të Tiranës. Ja çfarë sqaron

Aktualitet

Ndalimi i Henri Çilit, reagon Profesorati i Universitetit Europian të Tiranës. Ja çfarë sqaron

Pas lajmit per ndalimin e botuesit dhe analistit Henri Çili ka reaguar me nje qendrim te unifikuar Profesorati i Universitetit Europian të Tiranës.  Permes nje deklarate per mediat, profesorati ka sqaruar...

Ja si do të jetë moti për të shtunën dhe të dielën

Moti

Ja si do të jetë moti për të shtunën dhe të dielën

Në këtë mënyrë dita e Shtunë do të ketë mot të kthjellët me vranësira fare të pakta kalimtare në orët e pasdites, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak. Por pritet që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!