Isa Mustafa mbledh partinë pas dorëheqjes së Haradinajt

Premte, 19 July 2019 21:57

Pas dorëheqjes së parevokueshme të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, kryetari i lidhjes demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka që prej oreës 19:30 ka mbledhur kryesinë e partisë së tij.

Lajmi për mbledhjen u bë i ditur nga vetë zyra e shtrypit të LDK-së.

“Sot (e premte), më datë 19 korrik 2019, në orën 19:30, në Selinë e LDK-së, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa mban takim me Kryesinë e LDK-së”, thuhet në njoftim.

Haradinaj njoftoi dorëheqjen e parevokueshme nga posti i kryeministrit pas ftesës që ka marrë për intervistim si i dyshuar nga Gjykata Speciale.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ukraina dhe Rusia do të vazhdojnë bisedimet për gazsjellësin

Globi

Ukraina dhe Rusia do të vazhdojnë bisedimet për gazsjellësin

Kompanitë e gazit, respektivisht Gazprom e Rusisë, dhe ajo e Ukrainës, Naftogaz, kanë thënë se do të vazhdojnë bisedimet për të arritur një marrëveshje rreth transportit të gazit nga Rusia...

Detaje të rënda/ Mjekët ligjor hedhin dyshimet për çiftin nga Librazhdi, cili është shkaku i vdekjes

Aktualitet

Detaje të rënda/ Mjekët ligjor hedhin dyshimet për çiftin nga Librazhdi, cili është shkaku i vdekjes

Misteri i vetëhelmimit të çiftit nga Librazhdi nuk ka marrë ende një zgjidhje përfundimtare. Nuk dihet nëse Rezarta dhe Olsian Hajdari janë vetëhelmuar apo u helmuan nga dikush tjetër. Por burime...

Shevchenko tregon se cili lojtar është simboli i Milanit

Sport

Shevchenko tregon se cili lojtar është simboli i Milanit

Andriy Shevchenko ka përmendur Paulo Maldinin si simbolin e Milanit. Ish-sulmuesi Ukrainas dha një intervistë për “La Gazzetta dello Sport” dhe me rastin e 120 vjetorit të klubit të Milanit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!