Vuçiç: Nuk mendoj se Bolton vjen në Serbi, në Kosovë s’ka kush të flasë me të

E Enjte, 08 August 2019 10:24

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë se nuk pret që John Bolton, këshilltar për siguri i presidentit të SHBA-së, Donald Trump të shkojë në Serbi në fund të muajit gusht.

Bolton është paralajmëruar se do të qëndrojë edhe në Kosovë edhe në Serbi, por sipas Vuçiç në Prishtinë s’ka kush ta presë atë, shkruan Blic.rs, transmeton Klan Kosova. “Në Prishtinë kanë filluar të bëjnë garë për taksën dhe kjo tash është dokumentar”.

“Kemi një vjeshtë të vështirë në Kosovë e Metohi para nesh”, ka deklaruar Vuçiç. “Tash për tash atje nuk ka kush të flasë me Bolton. E dyta, ende ka probleme me qarkullimin e qytetarëve dhe ne duhet ta zgjidhim këtë”.

Sa i përket marrëveshjes Kosovë-Serbi ai ka pohuar sot se afatet nuk janë me rëndësi, pasi që sipas tij teknika dhe forma nuk janë më të rëndësishme se përmbajtja. “Unë kam propozuar zgjidhjen, të gjithë e kanë hedhur poshtë, por prej atëherë nuk kanë parë ndonjë ide tjetër.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mësimi nis në 9 dhjetor, po në rast tërmeti: Përkulu - Mbulohu - Prit!

Aktualitet

Mësimi nis në 9 dhjetor, po në rast tërmeti: Përkulu - Mbulohu - Prit!

Më 9 dhjetor nis mësimi në qarqet Durrës, Bashkia Kurbin, Bashkia Vorë dhe Bashkia Tiranë, kurse në të gjitha bashkitë e tjera ku mësimi ishte pezulluar, ka filluar më datë 5 dhjetor. Sipas Ministrisë...

Hetimet pas tërmetit/ Në Bashkinë e Durrësit zhduken dokumentet e lejeve të ndërtimit

Aktualitet

Hetimet pas tërmetit/ Në Bashkinë e Durrësit zhduken dokumentet e lejeve të ndërtimit

Prokurorët që po hetojnë cilësinë e ndërtimeve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, po hasin në vështirësi. Burime nga Prokuroria e Durrësit kanë bërë të ditur se në bashki mungojnë...

Mbërrin letërporosia nga Italia, konfirmohet dënimi i Valdrin Pjetrit

Politikë

Mbërrin letërporosia nga Italia, konfirmohet dënimi i Valdrin Pjetrit

Në njësinë e dekriminalizimit ka mbërritur nga prokuroria italiane letërporosia për kandiatin për kryebashkiak të PS-së në Shkodër Valdrin Pjetrin, duke konfirmuar dënimin e tij në Itali, akuza që fillimisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!