Shpërndanin drogë në Perugia, gjykata i dëbon dy të rinjtë shqiptarë nga Italia

Hënë, 12 August 2019 16:54

Policia italiane arrestoi dy shqiptarë në Perugia, pasi u kapën me lëndë narkotike. Ata e shpërndanin drogën në një stacion kryesor hekurudhor të qytetit. Karabineria mbajti nën vëzhgim të rinjtë, deri në arrestimin e tyre.

Në pranga kanë përfunduar dy shtetas shqiptarë 27 vjeç dhe 26 vjeç, të pashkolluar. Ata janë dërguar në paraburgim nën akuzat e trafikut të lëndëve narkotike, shkruajnë mediat italiane.

Karabinerët arritën që të sekuestrojnë 16 gram kokainë dhe 4 telefona celularë, të përdorura për të rregulluar takime me klientët. Në përfundim të formaliteteve, dy të arrestuarit u arrestuan në dhomat e sigurisë të Komandës Provinciale të Karabinierëve të Perugias.

Pasi ka përfunduar seanca gjyqësore e shpejtë, një gjyqtar urdhëroi mbajtën e tyre në burg për 8 muaj dhe pas përfundimit të dënimit, dëbimin e tyre përfundimtar nga territori italian. Po ashtu, të rinjtë duhet që të paguajnë 3000 euro dëmshpërblim te autoritetet.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Frika nga tërmetet, këshilla e psikiatres: Truri organi më i dëmtuar, kthejuni hobeve. Komunikoni me fëmijët

Aktualitet

Frika nga tërmetet, këshilla e psikiatres: Truri organi më i dëmtuar, kthejuni hobeve. Komunikoni me fëmijët

Pasi vendi ynë u godit nga një tërmet i fuqishëm më 26 nëntor, duke shkaktuar viktima dhe njerëz të lënduar, frika dhe paniku ‘mbërthehu’ qytetarët. Qindra qytetarë braktisën banesat e...

‘Arbëria për Shqipërinë, jep një ndihmë për vëllezërit e goditur nga tërmeti’

Politikë

‘Arbëria për Shqipërinë, jep një ndihmë për vëllezërit e goditur nga tërmeti’

Kryetarët e bashkive arbëreshe të Kalabrisë bashkë me komunitetet e tyre janë pranë popullit shqiptar, që u godit nga një tërmet i fuqishëm në 26 Nëntor. Sëbashku, shprehin afërsinë me të...

Ministria e Jashtme ju kërkon gazetarëve, të dorëzojnë urgjent Pasaportat e Shërbimit

Politikë

Ministria e Jashtme ju kërkon gazetarëve, të dorëzojnë urgjent Pasaportat e Shërbimit

Ministria për Europ Punët e Jashtme ka njoftuar ditën e sotme, se të gjithë gazetarët dhe drejtuesit e mediave që posedojnë Pasaporta Shërbimi, duhet ti dorëzojnë ato sa më shpejtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!