Shkon në dy numri i të vdekurve nga përplasja me armë në Prishtinë

E Enjte, 05 September 2019 20:03

Të shtënat me armë tronditën qytetin e Prishtinës rreth orës 16:00 minuta të ditës së sotme.

Ngjarja u shënua në lagjen e Spitalit në Prishtinë. Policia konfirmoi se katër persona kanë mbetur të plagosur nga të shtënat në rrugën "Muharrem Fejza" dhe janë dërguar në spital për trajtim mjeksor.

Pak minuta më vonë nga spitali u konfirmua vdekja e njërit prej tyre, ndërsa në orët e mbrëmjes bilanci i viktimave shkoi në dy.

Aktualisht dy të plagosurit e tjerë nga ngjarja po mbahen në trajtimin mjekësor.

Policia e Kosovës raportohet se ka shoqëruar dy persona të dyshuar si autorë të ngjarjes së rëndë që tronditi kryeqytetin.

Policia nuk ka bërë të ditur zyrtarisht motivet e rastit, por sipas dëshmitarëve në konfliktin e armatosur janë përfshirë familjet Mehmeti dhe Rafuna, për shkak të kontestit pronësor.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shëndetësia pre e grabitjes rilindase/ Kërpaçi: Të ndëshkohen përgjegjësit për konceisionin e sterilizimit

Politikë

Shëndetësia pre e grabitjes rilindase/ Kërpaçi: Të ndëshkohen përgjegjësit për konceisionin e sterilizimit

Ish- deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka thënë se përgjegjësit për vjedhjen në koncesionin e sterilizimit duhet të ndëshkohen. Kërpaçi i drejton disa pyetje qeverisë lidhur me masat që ishin marrë...

Ra në dashuri me prostitutën shqiptare, biznesmeni rrezikon burgun

Aktualitet

Ra në dashuri me prostitutën shqiptare, biznesmeni rrezikon burgun

Një 62-vjeçar nga Belgjika pritet të përgjigjet përpara gjykatës mbi akuzat për trafik dhe shfrytëzim prostitutash. Gjithçka nisi në vitin 2015, kur ai u njoh me prostitutën shqiptare E.R., 37 vjeç. Edhe...

Me viza false dërgonin njerëz në SHBA, Kanada dhe Britani, SPAK kap grupin kriminal

Aktualitet

Me viza false dërgonin njerëz në SHBA, Kanada dhe Britani, SPAK kap grupin kriminal

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK,  ka regjistruar procedimin penal për një grup personash që akuzohen për “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”, “Falsifikimi i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!