Kosovë/ KQZ vendos rinumërimin e 303 vendvotimeve

E mërkurë, 09 October 2019 17:23

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ne Kosove ka vendosur qe te rinumeroje 303 vendvotime.

Vendimi eshte marre ne menyre unanime nga anetaret e KQZ-se per shkak të gabimeve teknike në formularë.

 

'Gabime teknike në shtypjen e formularëve. Ditët në vijim zbulohet se përse ka ndodhur ky gabim', eshte shprehur per mediat, kryetarja e KQZ-se, Valdete Daka.

 

Nje dite me pare, KQZ-ja e Kosoves refuzoi kerkesat e partive per rinumerim te votave ne shkalle vendi.

Modifikuar më E mërkurë, 09 October 2019 17:24

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mik me Epstein, princi Andrew jep dorëheqjen nga funksionet publike

Aktualitet

Mik me Epstein, princi Andrew jep dorëheqjen nga funksionet publike

Princi i Britanisë së Madhe Andrew ka vendosur të heqë dorë nga funksionet publike. Djali i dytë i Mbretëreshës Elizabeta II akuzohet se ka pasur miqësi me pedofilin Jeffrey Epstein, njëri...

Strazimiri: Po përgatitemi për zgjedhje, qëllimi është të shpëtojmë vendin

Politikë

Strazimiri: Po përgatitemi për zgjedhje, qëllimi është të shpëtojmë vendin

Partia Demokratike është duke u përgatitur për zgjedhje të parakohshme. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora ish-deputeti Gent Strazimiri tha se qëllimi i opozitës është që të...

Gjirokastër/ Shpërthen tritoli në banesën e muratorit

Aktualitet

Gjirokastër/ Shpërthen tritoli në banesën e muratorit

Një shpërthim i fortë është dëgjuar këtë mbrëmje në fshatin Shtëpëz të Gjirokastrës. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se një sasi tritoli ka shpërthyer në një banesë private. Mësohet se banesa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!