Emrat/ Shpërndanin kokainë me vlerë 100 mijë paund, arrestohen dy shqiptarë në Angli

E Enjte, 24 October 2019 20:55

Policia britanike ka arrestuar dy shqiptarë, pasi u kapën duke trafikuar 1 kilogramë kokainë nga Noruiçi drejt Londrës.

Adison Neziri dhe Abedin Jata u mbajtën të dy nga policia, pasi bënin vazhdimisht lëvizja të pakontrolluara. Prokurori Andreu Jackson deklaroi në gjykatën e Noruiçit se shqiptarët ishin në Angli dhe se nuk dihet se si kishin shkuar atje, shkruajnë mediat britanike.

Ata u pikasën nga policia, kur bënin lëvizje të çuditshme, teksa ecnin me një makinë. Një nga të dyshuarit mbante një çantë, ndërsa pasi ai u kthye, u prangos menjëherë nga policia. Në pranga kanë përfunduar gjithsej 3 vetë, mes tyre edhe një anglez, që ka pranuar se ishte korrier droge.

Adison Neziri kishte me vete një palë çelësa, të cilat u sekuestruan nga ana e policisë. Forcat policore britanike, pasi morën çelësat, kanë hapur apartamentin ku jetonte Neziri dhe gjetën atje drogë, thika, doreza e telefona celularë. Në total, droga, nëse shitej në treg, vlente 100 mijë paund. Jackson tha se të tilla raste nuk mund të tolerohen nga komuniteti.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!