Arrestohen 9 të rinj shqiptarë në Greqi, ja për çfarë u ndaluan

E mërkurë, 06 November 2019 19:44

Nëntë shqiptarë janë arrestuar në Stacionin e Autobusëve në Igumenicë.

Si pjesë e kërkimeve të synuara, policia greke ka arrestuar nëntë shtetas shqiptarë të moshës 22 deri në 47 vjeç, në stacionin KTEL në Igumenica.

Arrestimi i tyre është kryer, për mungesë të dokumenteve ligjore të udhëtimit, ndërsa ndaj tyre kishte edhe urdhër ndalimi të hyrjes në Greqi dhe në territorin e Shengenit, raporton gazeta lokale Epiruspost.gr

Përveç kësaj, në kurriz të një prej të arrestuarve, ka pasur një aktgjykim në pritje nga Gjykata Penale e Kastorias, e dënuar me burgim (3) muaj dhe një gjobë prej 3,000 euro, për shkelje të ligjit për të huajt.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Bota Shqiptare

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Dy hajdutë shqiptarë, që po vëzhgoheshin prej disa javësh nga policia italiane, u arrestuan menjëherë pasi vodhën një banesë në Villapinta, një qytezë në Monte, ndërsa kishin provuar të kryerin...

Politikë

Fuga: Gjykata Kushtetuese të mos përzihet me politikën

Akademiku Artan Fuga i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se për Gjykatën Kushtetuese kemi përplasje të fortë mes palëve. Fuga ka theksuar se çështja e Gjykatës Kushtetuese duhet...

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Aktualitet

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe tre janë plagosur rëndë pas dy shpërthimeve të njëpasnjëshmë në një fabrikë fishekzjarrësh në Mesina, Itali. Ndërkohë një tjetër person rezulton i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!