Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë,shpallen rezultatet përfundimtare

E Enjte, 07 November 2019 10:20

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë shpalljen e rezultateve përfundimtare me ç'rast u kumtua se Lëvizja Vetëvendosje ka fituar zgjedhjet e 6 tetorit me mbi 220 mije vota.

Kryetarja e KQZ-se Valdete Daka ka thënë se pasi nuk kanë asnjë ankese ne PZAP sot po shpallen rezultatet përfundimtare.

‘Kjo shpallje vjen pas përfundimit te të gjitha procedurave.

Qe nga dita e shpalljes se zgjedhjeve deri tani kemi punuar me përkushtim.

LVV 220 mije e 811 vota, LDK 206.458 vota PDK 178478 vota AAK 96883 vota Nisma 42 mije e 72 vota’ ka thënë ajo.

Zgjedhjet e parakohshme u mbajtën më 6 tetor.

Modifikuar më E Enjte, 07 November 2019 10:48

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!