Kapen "mat" shqiptarët me fermë kanabisi, habitet policia: Wow!

Saturday, 09 November 2019 16:06

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë britanike pasi u zbulua se kishin ngritur një fermë kanabisi në Swansea Valley.

Kur policia bastisi banesën që ua kishin marrë me qira italianëve, gjeti rreth 300 rrënjë kanabis që kultivoheshin në disa dhoma.

Shqiptari 27-vjeçar, Bekim Selmani u kap në katin e dytë duke prerë bimët e kanabisit. Në xhep i gjetën 250 paund para cash.

Në një dhomë tjetër kapën 26-vjeçarin, Paluca Pashko. Të dy djemtë janë arrestuar dhe policia sekuestroi në total 321 bimë kanabisi, raporton Wales Online.

Kur pa çfarë kishin ndërtuar shqiptarët, njëri prej policëve u habit dhe dëgjohet në video duke thënë "Wow".

Shqiptarët u dërguan në rajonin e policisë ku u morën në pyetje. Pashko mohoi të përgjigjej, ndërsa Selmani deklaroi se nga shitja e kanabisit do të fitonin 5-6 mijë euro.

Avokati, Stuart John, që përfaqësonte Selmanin tha se klienti i tij erdhi në Britani para 5 vitesh, me qëllim që të punonte për të paguar trajtimin e kancerit të nënës së tij.

Andrew Evant që përfaqëson Pashko tha se klienti i tij emigroi drejt Britanisë se i premtuan punë në fushën e ndërtimit, por gjeti veten në fermën e kanabisit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

‘Ushtari’ i Saimir Tahirit/ Shkarkohet Robert Ago pas arrestimit të vëllait

Politikë

‘Ushtari’ i Saimir Tahirit/ Shkarkohet Robert Ago pas arrestimit të vëllait

Robert Ago, shef i qarkullimit në Dibër, u shkarkua nga detyra pas arrestimit të vëllait të tij, Pajtim Ago, me akuzën e trafikut të drogës. Biznesmeni dibran Pajtim Ago ishte mes...

Mjerim dhe tragjedi/ 2-vjeçari po luante te kasollja e pulave kur ra zjarri

Aktualitet

Mjerim dhe tragjedi/ 2-vjeçari po luante te kasollja e pulave kur ra zjarri

dekja tragjike e 2 vjeçarit nxorri në pah varfërinë e skajshme në të cilën jetonte familja Çoku në fshatin Sanxhak të Kurbinit. Rreth orës 15:00 të ditës së djeshme, i vogli...

Dështimet e “mega-operacioneve”, show, mungesë provash dhe shkelje proceduriale

Aktualitet

Dështimet e “mega-operacioneve”, show, mungesë provash dhe shkelje proceduriale

Prej shumë vitesh, hapësira mediatike shqiptare pushtohet nga shprehje patetike “policia arreston dhe drejtësia liron”. Këtë togfjalësh e kanë përdorur qeveritë shqiptare, pavarësisht ngjyrimeve politike. Natyrisht, kryeministri aktual, Edi Rama, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!