Sulmet ndaj Kosovës/ Lekaj: Rama po futet në ujëra të turbullta, rreshtohet me xhelatin e Serbisë

Diel, 10 November 2019 18:24

Në një prononcim për Syri TV, deputeti i AAK, Pal Lekaj ka komentuar sulmet e kryeministrit Edi Rama ndaj institucioneve të Kosovës gjatë Samitit të Ohrit.

Sipas Lekajt, deklaratat e shefit të qeverisë së Tiranës janë për të ardhur keq.

 

“Është për të ardhur keq, gjatë fjalimit të tij, ka sulmuar institucionet e Kosovës. Ka harruar se 20 vite më parë shumë gjak është derdhur përballë këtyre shteteve që sot duan Mini Schengenin dhe që është një Jugosllavi e Re. Është për të ardhur keq që një kryeministër rreshtohet me xhelatin e Serbisë dhe i del kundër vëllezërve në Kosovë. Rama po futet në ujëra të turbullta.

 

Kosova ka pësuar shumë të këqija nga Serbia, ndaj i themi të mos krijojë hapësira për të justifikuar veten për mosintegrimin në BE”, u shpreh deputeti i Kosovës.

Sa i përket akuzave të Ramës se, qeveria Haradinaj ka neglizhuar marrëveshjet mes dy qeverive, Lekaj e mohoi diçka të tillë.

“Unë kam qenë në dy takime mes dy qeverive. Ne jemi të interesuar qetësisht për bashkëpunim me Shqipërinë, të cilën e konsiderojmë shtet amë. Është për të ardhur keq kur dëgjon të tilla deklarata”, tha ai.

“ Ne do dalim me një qëndrim unik dhe do të themi se me cilat pika bashkohemi e me cilat jo”, tha Lekaj sa i përket qëndrimit zyrtar të Kosovës lidhur me projektin e “Schengenit Ballkanik”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

Kulturë

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

TREGIME TË MOSHËS SË RINISË – Mbresa nga libri ” I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko- PROMOTED CONTENT     Nga Fuat Memelli Boston-SHBA Kisha lexuar plot shkrime të Shefqet Mekos, qysh kur ai hyri...

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Aktualitet

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Pesë kuzhinierë shqiptarë do të gatuajnë në San Martino për familjet e prekura nga tërmeti. Nisma pritet të ndërmerret nga data 26 deri në 31 Janar në restorantin San Giminiano.  Mediat...

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Aktualitet

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Një autobus që kryente shërbimin urban në Tiranë ka marrë flakë në orët e pasdites. Autobusi mësohet se i përkiste linjës Kamzë-Tiranë.     Urbani ka marrë flakën në pjesën e pasme të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!