VIDEO/ ‘Lexoni e mësoni’, Kurti mesazhe qetësues qytetarëve, jo kërcënuese

Hënë, 16 Mars 2020 19:11

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka dhënë një mesazh mesditën e sotme për qytetarët e Kosovës.

Duke folur nga selia e qeverisë në Prishtinë, Kurti ka falënderuar qytetarët të cilët kanë ndenjur brenda dhe ka kërkuar prej tyre që këtë kohë ta shfrytëzojnë.

 

‘Lexoni libra, shikoni filma’ thotë në mesazhin e tij Kurti.

 
 

Fakti që bie në sy është se Kurti nuk jep asnjë kërcënim për qytetarët e Kosovës, por vetëm mesazhe qetësuese.

 

Komplet ndryshe vepron në Shqipëri Edi Rama, i cili në çdo dalje të tij, kërcënon me gjoba e ndëshkime qytetarët.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!