Qeveria e re e Kosovës/ Limaj nënshkruan marrëveshjen me Mustafën, postet që merr në qeverinë e re

E Enjte, 30 Prill 2020 14:38

Kreu i Nismës, Fatmir Limaj ka bërë të ditur se ka nënshkruar marrëveshjen e koalicionit me Lidhjen Demokratike.

“Ne sot së bashku me kryetarin e LDK-së dhe kandidatin për kryeministër kemi arritur marrëveshje koalicioni. Pas zhvillimeve të kohëve të fundit, të gjithë jemi dëshmitarë të asaj që ka ndodhë. Kosova ka nevojë për një qeveri që e mbikqyrë parlamentin, i përgjigjet dhe një qeveri që mund të funksionojë sipas ligjeve”, ka thënë ai.

 

Limaj ka bërë me dije po ashtu se do të marrin dy ministri dhe zëvendëskryeministrin. Megjithatë ai nuk i ka bërë publik emrat e ministrave të partisë së tij. /abcnews.al

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...