Erdogan zbut tonet me Greqinë: Nevojë për paqe, t’i lëmë mënjanë polemikat

Diel, 22 Prill 2018 14:01

Në prag të zgjedhjeve të parakohshme që shpalli para disa ditësh, presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan, gjatë një interviste që është transmetuar nga të gjitha kanalet televizive të Turqisë, i është referuar midis të tjerash edhe krizës greko-turke, duke deklaruar se Ankaraja nuk kërkon të rrisë tensionet në Egje.

 

“Ne e shohim Greqinë si fqinj. Edhe nëse ka disa probleme, duam t’i kapërcejmë ato. Të ulemi në një tryezë dhe t’i lëmë pas. Sepse bëhet fjalë për det dhe ajër.

 

Avionë dhe anije të kalojnë lirshëm. Perse të vëmë në dyshim dhe të njollosim paqen? Ne kemi nevojë për paqe në botë.

 

Aq me tepër paqja jone me Greqinë nuk i ngjan asnjë tjetre”,- ka thënë Erdogan.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!