Serbia kërcënon Kroacinë: Nëse doni luftë, luftë do merrni

Hënë, 30 Prill 2018 17:52

Serbia dhe Kroacia kanë shfaqur tensione në mardhënien e tyre, madje ata kanë kërcënuar njëra- tjetrën me tërheqje të  përfaqësuesve diplomatikë.

Kështu dy vendet  kanë nisur një luftë diplomatike, e cila po po përshkallëzohet. Ministri i Jashtëm Ivica Daçiç deklaron se Beogradi do të përgjigjet njëlloj, nëse Zagrebi vendos të tërheqë ambasadorin. “Shpresoj arsyeja të mbizotërojë dhe të vazhdojmë në rrugën e bashkëpunimit të mirë fqinjësor, rrugën e përcaktuar nga presidentët Kolinda Grabar-Kitaroviç dhe Aleksandër Vuçiç Por, nëse dëshirojnë një luftë diplomatike, ata do të kenë një luftë diplomatike”-i tha kreu i diplomacisë tabloidit ‘Informator’ gjatë një intervistë. Në artikullin, e botuar me titullin “Nëse kroatët duan luftë, ata luftë do të kenë !”, Daçiç kujtoi se Kroacia e shpalli ministrin serb të mbrojtjes një persona non grata.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!