Enver Hoxhaj: Deklaratat për ndarjen e Kosovës, Daçiç po luan lojën e Rusisë

Saturday, 07 Prill 2018 15:35

Duke komentuar deklaratat e bëra nga ministri i Jashtëm serb, Ivica Dacic për ndarjen e Kosovës,  Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj është shprehur se këto deklarata Daçiç i bën në emër të Rusisë. “Mesazhi i tij për ndarjen nuk i drejtohet vetëm Kosovës por edhe për Bosnjën, dhe njëherit i shërben interesit rus në Ballkan, në Ukrainë dhe kudo tjetër”, shkruan Hoxhaj në Tëitter.

Këtë koment ai e bëri pasi gazeta serbe Danas publikoi deklaratat më të fundit të Daçiçit, ku ai thotë se Kosova do ta pranonte ndarjen por që ndërkombëtarët nuk po e lejojnë një gjë të tillë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...