Skender Mulliqi Edhe pak nese vonohet pa u formua qeveria e re, po degradohet pa ja nise punes. Dhe, nuk…
Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se SHBA-ja dëshiron të shohë…
Nga Skënder MULLIQI Një fjalë e popullit thote:"Qysh është hoxha është edhe gjemati". Shumë i saktë më duket ky konstatim.…
Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk…
Vendi ynë po kalon momente tmerri pas  tërmetit të fuqishëm, 6.4 ballë të shkallët rihter që e goditi në orët…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shpallur ditën e mërkurë ditë zie në Kosovë në nderim të viktimave që humbën…
7% e grave të dhunuara në Itali janë me shtetësi shqiptare. Nga numri ato renditen të tretat në komunitetin e…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri në largim Ramush Haradinaj emëruan të hënën Kreshnik Gashin në postin e drejtorit…
Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka emëruar drejtrotin e AKI-së  dhe inspektorin e përgjithshëm të saj. "Në bazë të kompetencave…
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq thotë se Serbia nuk po bën fushatë kundër tërheqjes së njohjeve të Kosovës…
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj në një intervistë për KosovaPress, thotë se nëse Albin Kurti dhe Vjosa Osmani, e bëjnë…
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic ka deklaruar në një intervistë për gazetën franceze "Figaro" se shqiptarët duan të dominojnë Ballkanin!…

Lajmet e fundit

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

Aktualitet

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

I ftuar në programin “Historia ime” në Klan, ka qenë inxhinieri i njohur Arben Meçe, i cili ka treguar për problematikat e ndërtimeve që u evidentuan pas tërmetit. Sipas tij...

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Aktualitet

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Tërmeti i 26 nëntorit që kaluam, për të gjithë ne që ishim pranë epiqendrës apo edhe ne perimetrin e lëkundjeve shkatërruese të tij, ishte një provë e vështirë për ne...

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Aktualitet

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Një proces gjyqësor ky i dyshuar kryesor është një bashkëshort shqiptar po mbahet në Britaninë e Madhe, ku Fatos Xheta akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij Safie Xheta. Fatos Xheta...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!