Policia serbe nuk i ka lejuar karateistët kosovarë të hyjnë në Serbi mëngjesin e sotëm. Ata po udhëtonin për të…
Udhëheqës të institucioneve në Kosovë thanë sot se integrimi në Bashkimin Evropian është përparësi kombëtare ndërsa u shprehen të vendosur…
Një autobus ka shpërthyer në qendër të kryeqytetit Italian, Romë. Ende nuk dihen shkaqet e këtij shpërthimi ku për fat…
Nga Florian Schmitz Grindjes për emrin midis Greqisë dhe Maqedonisë nuk po i duket fundi. Konflikti është kryesisht ideologjik. Një…
Kryetari i PDK-së Kadri Veseli pas përfundimit të tryezës tha se janë pesë temat e para që janë trajtuar të…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot, në takimin me delegacionin amerikan nga Iowa, ka thënë se Kosova ka…
Ministri serb i Financave, Dusan Vujoviç ka dhënë dorëheqjen, një ditë pasi Serbia nisi bisedimet me Fondin Monetar Ndërkombëtar mbi…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet këtë të martë në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel ku kryetemë…
Familjet e gjashtë shtetasve turq, të cilët më 29 mars të këtij viti janë deportuar nga autoritetet e Kosovës për…
Kryeministri Ramush Haradinaj ka vlerësuar se angazhimi i Berlinit të mbështetur nga Uashingtoni është i nevojshëm në dialogun në mes…
Prokuroria Themelore Publike ka ngritur aktakuzë kundër 12 personave deri në Gjykatën Shkupi 1, të dyshuar si fajtorë për vdekjen…
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe po e përgatisin shantazhin e fundit për Serbinë, njofton portali informer…

Lajmet e fundit

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

Politikë

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

  Ish- deputeti i PD, Klevis Balliu do të jetë sot në gjyq pas shtyrjes së seancës së parë para pandemisë. Pas mbylljes së hetimeve, Prokuroria vendosi ta dërgojë në gjyq Klevis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!