“Ne nuk e kontrollojmë më territorin e Kosovës, tanimë duhet ta kuptojmë këtë gjë. Deri këtu kemi ardhur si rezultat…
Ka shtatë muaj që qeveria kosovare po bën të gjitha përpjekjet e mundshme për rinovimin e shkollave shqiptare në Bujanoc. …
Gjermania zhvillon sot zgjedhjet për këshillat bashkiak, ndërsa mes kandidatëve ka edhe shqiptarë. Aneta Wolter është njëra prej tyre, e…
Vojsllav Sheshel ka planifikuar që të mbajë një tubim në fshatin Hrtkovvi në veriperëndim të Beogradit, për të shënuar 26-vjetorin…
Deklaratat homofobike janë bërë shkak për përplasjen midis ministrit serb dhe Kryeministres Ana Brabic. Ministri pa portofol Nenad Popoviç, një…
Shkoi në Angli si emigrante, por u përzgjodh si më e bukura e qytetit të Manchesterit. Kjo është historia e…
Raporti i Komitetit Kombëtar Amerikan për Politikat e Jashtme i ka bërë edhe një herë të qartë Serbisë se nuk…
"Ka ardhur koha për të vepruar në Ballkanin Perëndimor”, titullohet raporti që katër veteranë të diplomacisë amerikane prezantuan në Institutin…
Bashkësia e Komunave Serbe në Kosovë nuk duhet të ketë kompetenca ekzekutive dhe duhet të ketë garanci që të mos…
Pas vërejtjeve të Komisionit të Venedikut në prill të këtij viti, sërish ka pësuar ndryshime Ligji për informatorët, i njohur…
Sulmet kibernetike i rëndojnë marrëdhëniet midis Greqisë dhe Turqisë. Ekspertët grekë lëshojnë alarm dhe paralajmërojnë për sulme të tjera. Gati…
Me konferencën “Demokracia më e re evropiane, Pavarësia, Pluralizmi, Integrimi” organizuar nga ambasada gjermane në Prishtinë shënohet 10 vjetori i…

Lajmet e fundit

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Politikë

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat...

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

Politikë

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

  TIRANEReferuar raprortit të Freedom House, Partia Agrare Ambientaliste (PAA), paralajmёron mundёsinё e rikthimit tё neo-diktaturёs nga Rama. Në një deklaratë për mediat, PAA apelon që të rinjtë, shoqëria civile dhe grupet...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!