Një shqiptari i është bërë atentat në mes të Athinës. Mediat greke shkruajnë se një atentat me armë zjarri ka…
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se BE-ja do të pranojë anëtare të reja vetëm kur të…
Në turqi mbahen së shpejti zgjedhjet parlamentare dhe partia kryesore opozitare e Turqisë e quajtur Partia Republikane Popullore ka shpallur…
Ndonëse kemi kaluar dhe po kalojmë shumë sfida për ta arritur liberalizimin e vizave, kjo nuk i ka bërë kosovarët…
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka uruar ekspertët për fitimin e betejës ligjore në arbitrazh kundër kompanisë AXOS GMBH, e…
Pas marrjes së sigurive të vazhdueshme nga zyrtarë të nivelit të lartë të OKB-së dhe Maqedonisë, se Shkupi është i…
Gjermania i qëndron pas integritetit territorial të Kosovës dhe është kategorikisht kundër ndryshimit të kufijve. Kështu ka thënë ambasadori gjerman…
Pas marrjes së sigurive të vazhdueshme nga zyrtarë të nivelit të lartë të OKB-së dhe Maqedonisë, se Shkupi është i…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se qeveria e Kosovës po përkushtohet për të arritur lëvizjen e lirë në…
Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se kanë rënë dakord me armiqtë për të krijuar…
Britania e Madhe është duke menduar të shfrytëzojë samitet ndërkombëtare për të lançuar një strategji të përgjithshme kundër fushatës dezinformuese…
Me rastin e 10-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes shtetit të Gjermanisë dhe Kosovës, ambasadori gjerman Christian Heldt ka…

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...