×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Deklarata shokuese e gazetares: “Marjo Majollarin e vrau shteti shqiptar”

Saturday, 14 Prill 2018 18:45

Gazetarja investigative Klodiana Lala ka bërë përgjegjës  shtetin shqiptar për vrasjen e 28 -vjeçarit Marjo Majollari para disa ditësh.

 Vrasja e 28-vjeçarit Marjo Majollari disa ditë më parë në Tiranë ishte ndër ngjarjet më të bujshme të ditëve të fundit.

E ftuar në emisionin “Kjo Javë”,  Lala tregoi më shumë detaje rreth asaj çfarë po ndodh pas vdekjes së të riut. Pas lajmit se Majollari ka kërkuar azil në Suedi, nisi dhe hetimi se kush janë përgjegjësit për faktin që i riu nuk u mbrojt dot.

Sipas saj shteti  nuk mundi ta mbrojë dot viktimën. “Kam bindjen se është vrarë nga shteti shqiptar, nga shteti që nuk i siguroi dot mbrojtjen. Kemi telefonuar persona të caktuar dhe policinë për të marrë përgjigje se pse nuk shqyrtuan rastin, por nuk kemi marrë asnjë përgjigje.”- është shprehur Lala

Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...