Parashikimi i motit, e mërkurë 24 prill 2019

E mërkurë, 24 Prill 2019 08:15

Deri në mesditë mbetemi nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare. Më të dendura paraqiten në ekstremin verior duke gjeneruar shira lokal.

Pas mesditës pritet kthjellim gradual i motit dhe në këto zona duke bërë që në të gjithë territorin të kemi mbizotërim të kthjellimeve dhe vranësira të lehta në zonat malore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes por në mesditë rriten duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 7°C deri në 28 °C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.

moti 18

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tërmeti shkund jugun e Shqipërisë

Aktualitet

Tërmeti shkund jugun e Shqipërisë

Një tërmet me magnitudë 3.2 ballë ka lëkundur Sarandën dhe zonën jugore të vendit. Tërmeti me epiqendër në fshatin Aliko, 6 km në Jug-Lindje të Sarandës është ndjerë edhe në Delvinë...

Plagos vëllanë gjatë gjuetisë, e ngatërron me drerin

Aktualitet

Plagos vëllanë gjatë gjuetisë, e ngatërron me drerin

Dy vëllezër nga Michigan kishin shkuar së bashku për gjueti dhe ishin vendosur në kërkim të një dreri që njëri prej vëllezërve e kishte plagosur më herët. Ata ishin ndarë në...

Harbohet Wanda Nara! Publikon pamjet kur bën tatuazh në pjesën intime të trupit

Show-biz

Harbohet Wanda Nara! Publikon pamjet kur bën tatuazh në pjesën intime të trupit

Njihet për karakterin e një femre e cila nuk ka kufijë. E dashura e Mauro Icardit Wanda Nara është rikthyer sërish protagoniste në mediat rozë. Bukuroshja që tashmë është bërë pjesë...

Sondazh

Nothing found!