Parashikimi i motit, e shtunë 4 maj 2019

Saturday, 04 May 2019 09:08

Paraditja paraqitet në kushtet e motit të vranët në të gjithë Shqipërinë me reshje të pakta e të izoluara në zonat lindore. Ndërsa mesdita sjellë zhvillim të vranësirave në të gjithë vendin duke rrezikuar shira.

Mbrëmja dhe nata dominohen nga vranësira dhe intervale kthjellimesh në zonat Jugore dhe Juglindore, por vranësira të shpeshta dhe shira lokal do të ketë në zonat Veriore dhe Qëndrore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten kostante në vlerat minimale, por rritje të lehtë do të ketë në vlerat maksimale duke u luhatur nga 8°C mëngjesi deri në 25°C mesdita.

Era do fryjë e lehtë në tokë por mesatare në det me shpejtësi 40-45 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke gjeneruar në det dallgëzim 4 ballë.

Moti. NOA 4 Maj 2019 1

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!