E premte 17 maj 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Premte, 17 May 2019 08:19

Vazhdon të jetë aktive  në gadishullin i Ballkanit qendra me presion të ulët atmosferik  e cila po influencon kushte klimaterike të paqëndrueshme në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Premte dt 17 maj 2019 moti do të jetë  kthjellime dhe vranësira  mesatare të cilat në mesditë do të pasohen nga rreshje shiu në formën e stuhive të izoluara. Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   8/19°C

Zonat e  ulëta  10/26°C

Zonat  bregdetare 11/23°C

E Premte 17 Maj  2019

Kosova për  ditën e Premte dt 17 Maj 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare dhe rreshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 8°C  në mëngjes deri në 20°C gradë Celcius në mesditë.

E Shtunë 18 Maj  2019

E Shtunë dt 18 maj 2019 moti do të jetë  kthjellime dhe vranësira  mesatare të cilat në mesditë në zonat malore nuk do të mungojnë rreshje shiu të izoluara . Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   8/23°C

Zonat e  ulëta  11/26°C

Zonat  bregdetare 12/26°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Drama e turizmit shqiptar, asnjë turist në derë, veç tatimorëve për gjoba

Aktualitet

Drama e turizmit shqiptar, asnjë turist në derë, veç tatimorëve për gjoba

Flet Rrahman Kasa, Kryetar i Unionit Turistik Shqiptar Tre charter-at e parë me turistët polakë pritet të mbërrijnë në Shqipëri në datë 14 korrik, nëse gjërat do të shkojnë siç duhet...

Maliqi:Ka ardhur koha që “Ramziu” të pranojë rrotacionin politik!

Politikë

Maliqi:Ka ardhur koha që “Ramziu” të pranojë rrotacionin politik!

Nga Lefter Maliqi Ne kishim bindjen se Ramziu nga drejtimi i paditur do të vinte si Çeço tek qëndrimi ynë dhe erdhi duke u tërhequr zvarrë e duke u lëpirë pavarësisht...

Sondazh

Nothing found!