Parashikimi i motit, e shtunë 8 qershor 2019

Diel, 09 June 2019 09:03

Nxehen temperaturat, fundjava paraqitet nën ndikimin e motit të kthjellët dhe të nxehtë.

Moti këtë të shtunë paraqitet me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore dhe Jug të vendit.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 8m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 metra lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të ndjeshme, ku priten të arrijnë deri mbi 36 gradë C.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!