Nuk ka fund korrupsioni/ Ja çfarë ndodh në Durrës

Diel, 14 July 2019 15:11

Nuk kanë fund denoncimet për korrupsion në nivele të ndryshme të shtetit të ngritur nga Edi Rama.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike sot një rast të denoncuar korrupsioni të ndodhur në Durrës

Ja çfarë shkruan në Facebook ish-kryeministri Sali Berisha:

 

Denoncon korrupsionin ne drejtorine e targave ne Durres!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje

Nje person R A punojes i kontrollit fizik tek drejtoria e targave ne durres. Ky esht makthi i qytetareve ti kerkon leket pa pik turpi. Un jam tregtar makinash dhe gjith tregtaret e tjer ky na mbyti tu na mar lek, gjen prekste pa lidhje si e si tna mari nga 30-40 mij lek pa llogaritur raste qe na mer 200-300 mij. Ka pas shum raste qe ka debatuar me qytetaret dhe nuk e heq njeri nga puna sepse esht miku i drejtorit te pergjithshem, lek na mer sa her shkojm naiher thot bjer 10 mij lek ta boj shpejt, edukaten e ka 0 nuk ka pik komunikimi me njerezit na flet sikur ja kemi per detyr, esht i vetmi qe rrin ne kte drejtori pa uniform vjen e iken ne kafe sa her don, edhe kur nuk ka njerez na thot prit iher aty se sjam ne terezi, kjo ndermarrje esht per sherbim ndaj qytetreve ne na zen tmerri kur dum te bojm kontrollin e makines sepse brenda muajit vijm shpesh, edhe pse jane ankuar disa her prap nuk e heqin. A ka drejtesi ne kte shtet? A ka rregull ktu? Ky erion brace heq nga administrata ato qe skan mbeshtetje. Kto me miq rrijne akoma dhe na sorollasin po si dhe nai lek

I bej thirrje qytetarve nese doni te maroni pun tek kontrolli fizik ne durres mbusheni xhepin mir sepse do sorollateni

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

Aktualitet

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

I ftuar në programin “Historia ime” në Klan, ka qenë inxhinieri i njohur Arben Meçe, i cili ka treguar për problematikat e ndërtimeve që u evidentuan pas tërmetit. Sipas tij...

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Aktualitet

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Tërmeti i 26 nëntorit që kaluam, për të gjithë ne që ishim pranë epiqendrës apo edhe ne perimetrin e lëkundjeve shkatërruese të tij, ishte një provë e vështirë për ne...

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Aktualitet

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Një proces gjyqësor ky i dyshuar kryesor është një bashkëshort shqiptar po mbahet në Britaninë e Madhe, ku Fatos Xheta akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij Safie Xheta. Fatos Xheta...

Sondazh

Nothing found!