Parashikimi i motit, 19 korrik 2019

Saturday, 20 July 2019 09:05

Sipas MeteoAlb, vendi mbetet nën kushte të qëndrueshme atmosferike, ku kthjellime dhe vranësira kalimtare do të vijojnë të mbeten dominonte. Por pas mesditës do të kemi një zhvillim të vranësirave në zonat malore, duke gjeneruar shira të izoluara.

Vetëm gjatë pasditeve në zona të kufizuara të qarqeve, sidomos ato malore, mund të shfaqet ndonjë reshje në formën e shtrëngatës, shoqëruar me rrufe, breshër dhe erë të fortë momentale.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare gjatë pasditeve. Në mbrëmje do të kemi përmirësim të kushteve atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të jenë konstante në orët e para të ditës, por një rritje graduale do sjellin orët e mesditës, duke bërë që vlerat ekstreme të variojnë nga 14 gradë celsius në mëngjes në maksimumi 36 gradë celsius në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale

Në bregdet: 18 / 30 °C

Në vendet e ulëta: 20 / 33 °C

Në vendet malore: 16 / 29 °C

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!