Mot i nxehtë, temperaturat deri në 35°C

Saturday, 27 July 2019 08:55

Një tjetër ditë e nxehtë na pret sot.Kohë ideale për pushime buzë detit.

Moti i kthjellët do të dominojë në pjesën më të madhe të territorit, vranësirat kalimtare në orët e mesditës do të jenë prezente kryesisht përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë nga jugperëndimi - veriperëndimi me shpejtësi 1-10m/s.

Temperaturat parashikohen me një rritje të lehtë në vlerat e mesditës.

Më konkretisht:

vendet malore 16 deri në 32°C

vendet e ulëta 17 deri në 36°C

vendet bregdetare 22 deri në 35°C

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konfirmohet rast me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Aktualitet

Konfirmohet rast me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike për portalin MKD.mk. Jozyrtarisht nënvizohet se personi i përfshirë nga...

Mesazhi që u bë viral nga Sintia Nikson

Show-biz

Mesazhi që u bë viral nga Sintia Nikson

Ajo fitoi miliona fansa në rolin e saj si avokatja e guximshme në Sex and the City, por tani Sintia Nikson ka diçka krejt tjetër në mendje. Ajo ka hequr dorë...

Manchester City lufton Uefa-n me një avokat prej 24.000 euro në ditë

Sport

Manchester City lufton Uefa-n me një avokat prej 24.000 euro në ditë

Manchester City ka prezantuar tashmë anikimimin zyrtar në CAS të Lozanës për vendimin e Uefa-s që parashikon përjashtimin nga kupat europiane për dy vitet e ardhshme, për shkak të thyerjes...

Sondazh

Nothing found!